Logo

Yargıtay Kavşağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Teşrifleriyle Açıldı

Yargıtay Kavşağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Yargıtay binasıyla birlikte açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yargıtay Kavşağı’nın açılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İncek bölgesindeki Şehit Savcı Mehmet Kiraz Bulvarı üzerinde yer alan Yargıtay Kavşağı Projesi'nin yapım çalışmalarının tamamlandığını belirten Karaismailoğlu, bu yol güzergâhından günde 47 bin aracın geçiş yaptığını söyledi.

ULAŞIM KESİNTİSİZ VE EMNİYETLİ OLACAK

Başkentin trafik yoğunluğunun çok yüksek olan bölgelerinden birisi olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, “Yanı başındaki Anayasa Mahkemesi'ne ek olarak Yargıtay Kampüsü'nün de burada yapılmış olması, bu hattaki araç trafik yoğunluğunu daha da artıracak. Bu trafikten kaynaklanan yoğunluğu rahatlatmak amacıyla, tamamladığımız kavşakla bu kesimdeki ulaşımın kesintisiz, emniyetli ve akıcı olmasını sağlayacağız."

Bakan Karaismailoğlu, bu yılın mart ayı sonunda ihalesini gerçekleştirdikleri projenin 151 metresi kapalı kesit olmak üzere toplam 500 metre uzunluğunda köprülü kavşak yaklaşım, bağlantı ve yan yollardan oluştuğunu kaydetti.

Toplam proje uzunluğunun 1,5 kilometre olduğunu bildiren Karaismailoğlu, proje kapsamında oluşturulan 10 bin metrekarelik peyzaj alanında, 50 bin mevsimlik çiçek, 19 bin çalı ve 4 bin 330 ağacın yer aldığını ifade etti.

4 AYDA TAMAMLADIK

Yargıtay Kavşağı'nı 4 ay gibi kısa sürede tamamladıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, bakanlık olarak bölgesel kalkınmaya da hizmet edecek, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek ana yol arterlerine bağlayan bağlantı yolu, kavşak viyadük, köprü ve tünelleri tamamlayarak, vatandaşın hayatını kolaylaştırdıklarının altını çizdi.

Fotoğraflar