Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Osmangazi Köprüsü’nde 87 Bin 352 Araç Geçişi İle Rekor Kırıldı - Bütün Haberler - Strateji Geliştirme Başkanlığı
Logo

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Osmangazi Köprüsü’nde 87 Bin 352 Araç Geçişi İle Rekor Kırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, son 20 yıldır prestijli projelere imza atarak Türkiye’yi geleceğe taşıdıklarını belirtti. Osmangazi Köprüsü’nün bu mega projelerden biri olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, dünyanın sayılı asma köprüleri arasında yer alan Osmangazi Köprüsü’nün toplam 426 kilometre uzunluğundaki İstanbul-İzmir Otoyolu’nun en önemli kesimini oluşturduğuna dikkati çekti.

Osmangazi Köprüsü’nde 22 Nisan’da 87 bin 352 araç geçişi ile rekor kırıldığını açıklayan Karaismailoğlu, “Osmangazi Köprüsü ile ulaşım nefes aldı, rahatladı. Körfezi otomobil ile mevcut yolu kullanarak geçmek bir buçuk saati, feribot ile geçmek ise 45 ila 60 dakika sürüyordu. Yoğun günlerde bekle süresi saatleri buluyordu. Saatler süren yolculuk Osmangazi Köprüsü ile sona erdi ve 5 dakikaya düştü” dedi.

Fotoğraflar