Logo

Turuncu Masa Hizmet Noktası Açılış Töreni

Turuncu Masa Hizmet Noktası 2 Aralık 2019 tarihinde hizmet vermeye başladı.

Strateji Geliştirme Başkanlığı’nca yürütülen “Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi” kapsamında planlanan TCDD İşletmesi ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından Turuncu Masa Hizmet Noktası hayata geçirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Adil KARAİSMAİLOĞLU tarafından hizmete açılan Turuncu Masa Hizmet Noktası uygulaması için Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda açılış töreni düzenlendi.

Bakan Yardımcısı Adil KARAİSMAİLOĞLU, açılış töreninde yaptığı konuşmada “Herkes İçin Erişilebilir Ulaşım” ilkesi ile hareket ettiklerini, turuncu masa uygulaması ile de ilk etapta engelli vatandaşlara hizmet sunulacağını bir adım sonra da bu hizmetlerden hareket kısıtlılığı olan yolcuların faydalanacağını söyledi.

Engelli vatandaşların mutlu olduğu toplumlarda herkesin mutlu olacağına işaret eden KARAİSMAİLOĞLU, Bakanlık olarak bu anlayışla Türkiye’nin en kapsamlı erişilebilirlik projesini yürüttüklerini vurguladı.

Turuncu Masa Hizmet Noktası, ilk aşamada yüksek hızlı trenin duruş yaptığı istasyon ve garlarda 13 noktada hizmet sunacak, 53 personelle sağlanacak hizmet daha sonra büyük garlarda da yaygınlaştırılacak.

Fotoğraflar

Haberin Videosu