Logo

Erişilebilir Ulaşım Hizmetleri Çalışma Grubu 28 ve 29’uncu Toplantısı

Erişilebilir Ulaşım Hizmetleri Çalışma Grubu 28 ve 29’ncu toplantısı 28 Ocak 2020 tarihinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünde yapıldı.

Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar’ın başkanlığındaki toplantıya çalışma grubu üyeleri ve alt çalışma grubu başkanları katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar toplantının açılışında,2020 yılının her alanda erişilebilirlik yılı ilan edildiğini hatırlatarak, Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi ile bu özel yıla katkı sunulabileceğine inandığını söyledi.

Çalışma grubu toplantısında Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ile ortaklaşa gerçekleştirilen “ulaşımda erişilebilirlik anketi” analiz sonuçları İstatistik ve Yönetim Bilgi Sistemleri Başkanlığı tarafından katılımcılara sunuldu.

Toplantıda ayrıca Çalışma grubu üyesi Profesör Doktor Osman Tutal da, eğiticilerin eğitiminde izlenecek yola ilişkin çalışma ve değerlendirmelerine dair bir sunum yaptı.

Engelli Hizmetleri Daire Başkanı Nesrin Yılmaz da eğiticilerin eğitimi faaliyetleri ile ilgili son durum hakkında bilgi verdi.

Çalışma grubu toplantısında alt çalışma grubu üyeleri ve alt çalışma grubu başkanları da gündemdeki konulara ilişkin görüş ve düşüncelerini dile getirdi.

Fotoğraflar